ÇİZİK YEŞİL ZEYTİN 600 GR

19,00TL
Zeytinlerimiz olgunlaşıp irileşince, çizme zeytin yapma zamanının da gelmiş olduğunu anlıyoruz. İri zeytinlerden yapılan çizme zeytin; çizik zeytin veya dilme olarak da bilinir. Olgunlaşan iri ve kararmamış zeytinlerden yapılmaktadır.Biz Erenköy'ün Erenleri Çiftliği kadınları olarak sizler için yaptığımız çizik zeytinlerimizin; öncelikle ezik ve çürük olanlarını ayırıyoruz. Seçtiğimiz zeytinlerimizi, dağ suyumuzda özenle yıkıyor, saplarından ayıklıyoruz. Ardından bir bıçak yardımı ile çiziyoruz. Çizdiğimiz zeytinlerimizi, kararmaması için yarısına kadar su dolu olan laklı bidonlarımıza alıyoruz. Çizme işlemimiz bitince de laklı bidonlarımızın kapağını kapatıyoruz. 2 gün ara ile acı suyunu ve gazını alması için suyunu değiştirdiğimiz zeytinlerimize, 15 gün geçtikten sonra sert kalması için kaya tuzu, su ve sıkılmış limon ilave ederek kavanozluyoruz. Kahvaltılarımızın vazgeçilmezi olan yeşil zeytini, en sağlıklı bitkisel yemeklik yağ olan zeytinyağı tat verir. Siz de isteğinize göre zeytinyağı&limon&kekik ilave ederek tüketebilirsiniz.Afiyet olsun... ..
Zeytinlerimiz olgunlaşıp irileşince, çizme zeytin yapma zamanının da gelmiş olduğunu anlıyoruz. İri zeytinlerden yapılan çizme zeytin; çizik zeytin veya dilme olarak da bilinir. Olgunlaşan iri ve kararmamış zeytinlerden yapılmaktadır.

Biz Erenköy'ün Erenleri Çiftliği kadınları olarak sizler için yaptığımız çizik zeytinlerimizin; öncelikle ezik ve çürük olanlarını ayırıyoruz. Seçtiğimiz zeytinlerimizi, dağ suyumuzda özenle yıkıyor, saplarından ayıklıyoruz. Ardından bir bıçak yardımı ile çiziyoruz. Çizdiğimiz zeytinlerimizi, kararmaması için yarısına kadar su dolu olan laklı bidonlarımıza alıyoruz. Çizme işlemimiz bitince de laklı bidonlarımızın kapağını kapatıyoruz. 2 gün ara ile acı suyunu ve gazını alması için suyunu değiştirdiğimiz zeytinlerimize, 15 gün geçtikten sonra sert kalması için kaya tuzu, su ve sıkılmış limon ilave ederek kavanozluyoruz. Kahvaltılarımızın vazgeçilmezi olan yeşil zeytini, en sağlıklı bitkisel yemeklik yağ olan zeytinyağı tat verir. Siz de isteğinize göre zeytinyağı&limon&kekik ilave ederek tüketebilirsiniz.

Afiyet olsun...

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi