ÇORBALIK ERİŞTE (YUMURTASIZ) 500GR

13,00TL
Ev yapımı çorbalık eriştelerimizi; titizlikle, özenerek sizler için hazırlıyoruz. Mutfaklarınıza gelinceye kadar neler mi yapıyoruz? Buğday unumuza su ve kaya tuzu ilave ediyor, hamur haline getiriyoruz. Yarım saat kadar dinlendirdiğimiz hamurumuzdan küçük bezeler alıyoruz. Bezelerimizi un serperek merdane ile bıçak sırtı kalınlığında açıp ardından oklava ile genişleterek incecik, büyük yufkalar elde ediyoruz. Köyümüzün efsane güneşinde, nemini alan yufkalarımızı, sertleşmeden ince ince kesiyoruz ve kurumak üzere tekrar güneşe seriyoruz.Afiyet olsun.....

Ev yapımı çorbalık eriştelerimizi; titizlikle, özenerek sizler için hazırlıyoruz. Mutfaklarınıza gelinceye kadar neler mi yapıyoruz?

Buğday unumuza su ve kaya tuzu ilave ediyor, hamur haline getiriyoruz. Yarım saat kadar dinlendirdiğimiz hamurumuzdan küçük bezeler alıyoruz. Bezelerimizi un serperek merdane ile bıçak sırtı kalınlığında açıp ardından oklava ile genişleterek incecik, büyük yufkalar elde ediyoruz. Köyümüzün efsane güneşinde, nemini alan yufkalarımızı, sertleşmeden ince ince kesiyoruz ve kurumak üzere tekrar güneşe seriyoruz.

Afiyet olsun...

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi