ÇİLEK REÇELİ (GÜNEŞTE OLGUNLAŞTIRILMIŞ) 630 GR

35,00TL
  • Vergiler Hariç:35,00TL
Köyümüzde üretmiş olduğumuz kokulu yayla çileklerimizi, çiftliğimize getirdikten sonra özenle yıkayıp, saplarını temizleyip, 4/1 oranda şekere yatırıyoruz.Akşamdan sabaha şekerde beklettiğimiz çileklerimizi, bakır tencerelerimize alarak kuru kestane odununda kaynatıyoruz. Şekerlenme yapmasını engellemek için bir adet limon suyu, aroması için bir kaşık tereyağı ilave ediyoruz. Bal kıvamında yoğunlaşması için de üzerine tül örterek 3 ila 5 gün arasında güneşte bekletiyoruz.Lezzet abidesi çilek reçelimizin tadına bakmak ister misiniz?Afiyet olsun.....

Köyümüzde üretmiş olduğumuz kokulu yayla çileklerimizi, çiftliğimize getirdikten sonra özenle yıkayıp, saplarını temizleyip, 4/1 oranda şekere yatırıyoruz.
Akşamdan sabaha şekerde beklettiğimiz çileklerimizi, bakır tencerelerimize alarak kuru kestane odununda kaynatıyoruz. Şekerlenme yapmasını engellemek için bir adet limon suyu, aroması için bir kaşık tereyağı ilave ediyoruz. Bal kıvamında yoğunlaşması için de üzerine tül örterek 3 ila 5 gün arasında güneşte bekletiyoruz.

Lezzet abidesi çilek reçelimizin tadına bakmak ister misiniz?

Afiyet olsun...

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi