ALACA ÇİZİK ZEYTİN 600 GR

19,00TL
İri alaca zeytinlerden yapılan çizme zeytinlerimiz; çizik zeytin veya dilme olarak da bilinir. Biz zeytinlerimizi olgunlaşan iri ve alaca, kararmamış zeytinlerden yapıyoruz. Yani zeytinlerimiz olgunlaşıp, irileşince, çizme zeytin yapma zamanının da gelmiş olduğunu anlıyoruz. Erenköy'ün Erenleri Çiftliği kadınları olarak sizler için yaptığımız çizik zeytinlerimizin; öncelikle; ezik ve çürük olanlarını ayırıyoruz, seçtiğimiz zeytinlerimizi dağ suyumuzda özenle yıkıyor, saplarından ayıklıyoruz. Ardından bir bıçak yardımı ile 3 yerinden çiziyoruz. Çizdiğimiz zeytinlerimizi, kararmaması için yarısına kadar su dolu olan laklı bidonlarımıza alıyoruz, çizme işlemimiz bitince de, laklı bidonlarımızın kapağını kapatıyoruz. 2 gün ara ile acı suyunu ve gazını alması için suyunu değiştirdiğimiz zeytinlerimizi, 15 gün geçtikten sonra sert durması için kaya tuzu, su ve sıkılmış limon ilave ederek kavanozluyoruz.Kahvaltılarımızın vazgeçilmezi olan alaca zeytine, en sağlıklı ve bitkisel yemeklik yağ olan zeytinyağı tat verir. Siz de isteğinize göre zeytinyağı&limon&kekik ilave ederek tüketebilirsiniz.Afiyet olsun... ..
İri alaca zeytinlerden yapılan çizme zeytinlerimiz; çizik zeytin veya dilme olarak da bilinir. Biz zeytinlerimizi olgunlaşan iri ve alaca, kararmamış zeytinlerden yapıyoruz. Yani zeytinlerimiz olgunlaşıp, irileşince, çizme zeytin yapma zamanının da gelmiş olduğunu anlıyoruz. 

Erenköy'ün Erenleri Çiftliği kadınları olarak sizler için yaptığımız çizik zeytinlerimizin; öncelikle; ezik ve çürük olanlarını ayırıyoruz, seçtiğimiz zeytinlerimizi dağ suyumuzda özenle yıkıyor, saplarından ayıklıyoruz. Ardından bir bıçak yardımı ile 3 yerinden çiziyoruz. Çizdiğimiz zeytinlerimizi, kararmaması için yarısına kadar su dolu olan laklı bidonlarımıza alıyoruz, çizme işlemimiz bitince de, laklı bidonlarımızın kapağını kapatıyoruz. 2 gün ara ile acı suyunu ve gazını alması için suyunu değiştirdiğimiz zeytinlerimizi, 15 gün geçtikten sonra sert durması için kaya tuzu, su ve sıkılmış limon ilave ederek kavanozluyoruz.

Kahvaltılarımızın vazgeçilmezi olan alaca zeytine, en sağlıklı ve bitkisel yemeklik yağ olan zeytinyağı tat verir. Siz de isteğinize göre zeytinyağı&limon&kekik ilave ederek tüketebilirsiniz.

Afiyet olsun...

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi